Niezbędne

Informacje

Jak przygotować się do zdjęć?

Informacje o sesjach

Odwieczne pytanie – „W co mam się ubrać?” Może to nie dla mnie… Spokojnie. Z chęcią pomogę i doradzę. Przecież w naszym wspólnym interesie jest, aby sesja wyszła pięknie.

Kluczowy jest odpowiedni dobór kolorów ubrań. Podczas wcześniejszej konsultacji uzgadniamy czy chcesz wystąpić w swoich ubraniach, czy skorzystać z moich studyjnych propsów bądź sukienek. Konsultacja jest zalecana by omówić, ustalić oczekiwania i odpowiednią stylizację.

Podczas sesji np. rodzinnej, ciążowej, najlepiej sprawdzą się jasne, pastelowe kolory, bez nadruków i agresywnych wzorów odciągających uwagę. Najlepiej, by ubrać się w podobne, naturalne odcienie. Unikajcie raczej neonowych kolorów, chyba że zamysł sesji jest celowy. Białe, beżowe koszule, T-shirty, sukienki, jeansy, białe, granatowe spodnie, tiulowe spódnice, koronki, narzutki… Ubrania tego typu są dość bezpieczne i uniwersalne. Pomysłów jest sporo. Jeśli natomiast panie będą miały ochotę skorzystać z mojej garderoby studyjnych sukien, chętnie pomogę i użyczę. Coś z pewnością wspólnie znajdziemy. Zalecam zabrać bieliznę w kolorze cielistym oraz w miarę możliwości biustonosz z odpinanymi ramiączkami by nie były widoczne w przypadku stylizacji z odkrytymi ramionami.

Od Waszego przygotowania w dużej mierze zależą efekty sesji. W cenie oferowanych usług nie wykonuję skomplikowanych prac graficznych typu zapinanie, rasowanie koszuli, maskowanie odrostów, zmiana wyrazu twarzy itp. Fotograf nie ponosi odpowiedzialności za obniżoną jakość końcowego dzieła wywołaną przez zaniedbania i brak przygotowania ze strony klienta. Należy więc pamiętać o zadbanej fryzurze, wcześniej pomyśleć o ewentualnych odrostach, makijażu, w którym poczujecie się wyjątkowo i uroczyście lub tylko by podkreślić naturalne piękno. Odradzam również neonowe, ostre kolory paznokci. Zachęcam by skorzystać z profesjonalnych usług makijażystki, to naprawdę robi ogromną różnicę na zdjęciach i efekty są zaskakujące, natomiast nie jest to wymóg konieczny. Delikatny makijaż czy poprawki mogę wykonać również na miejscu.

Istnieje możliwość zamówienia makijażu na miejscu w cenie podanej w ofercie. Wydłuża to jednocześnie czas naszego spotkania na sesji, gdyż jest jej częścią.

Kilka dni wcześniej dobrze zrobić peeling, nawilżyć skórę od zewnątrz, ale także zadbać o odpowiednie nawodnienie od wewnątrz. Przede wszystkim dzień wcześniej wyspać się, wziąć urlop i zrobić sobie dzień relaksu oraz nastawić się optymistycznie.

Z dobrym nastawieniem sesja nie może się nie udać.

Idealny moment

Kiedy najlepiej wykonać sesję?

Najlepszy czas na sesję ciążową to II trymestr ciąży, kiedy brzuszek jest już widoczny, a mama czuje się najbardziej komfortowo.

Najlepszy czas na sesję noworodkową to pierwsze dwa tygodnie po urodzeniu. Do 14 dnia dzieciątko jeszcze dość spokojnie śpi, rzadziej się wybudza, a jego ciałko jest jeszcze na tyle elastyczne, że da się układać w pozycje płodowe.

Sesja lifestylowa ze starszym noworodkiem – w domu klienta. Nie trzeba mieć pięknego, dużego mieszkania, ani perfekcyjnie wysprzątanego. Będąc mamą trójki dzieci wiem, jak trudno jest utrzymać perfekcyjny porządek, szczególnie gdy dzieci były młodsze. Dla mamy pierwsze miesiące po urodzeniu też nie są łatwe, a nie o porządek tu chodzi, tylko o emocje, relacje, wzajemną miłość, czułość, radość. Reszta jest nieważna gdzieś w rozmytym tle, a bliskie portrety mogą nawet nie pokazywać szczegółów Waszego wnętrza, które jest zdecydowanie na drugim planie.

Przed skorzystaniem z usług Gemma Studio proszę o zapoznanie się z zasadami uczestnictwa

Udział w sesji oznacza akceptację poniższych warunków!

W odniesieniu do przepisów o ochronie danych osobowych osoby zainteresowane wyrażają zgodę na powierzenie i przetwarzanie swoich danych osobowych oraz wizerunku w ramach usług Gemma Studio w celu umożliwienia ich realizacji.
01.

Płatności

02.

Zgoda na publikację

03.

Wybór zdjęć i czas oczekiwania

Powyższe zasady stworzone są po ty, aby realizacja zamówień odbywała się bez niedomówień, niezadowolenia, wzajemnych pretensji, w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia dla obu stron.